MIĘDZYNARODOWE TARGI KOLEJOWE TRAKO – ZAPROSZENIE
Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. To prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. W tym roku Targi staną się miejscem pierwszych jubileuszowych akcentów z okazji 200-lecia kolei światowej i 100-lecie PKP. W programie 16. edycji Tragów TRAKO 2025, które odbędą się w Gdańsku w dniach 23-26 września, zaplanowano m.in. Seminarium pt.: „Koleje Dużych Prędkości a rozproszone źródła energii”. Organizatorem Seminarium jest Sekcja Trakcji Elektrycznej Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
Seminarium odbędzie się 24 września w godzinach 10:30-13:00 (Centrum Konferencyjne | I piętro | sala 3) wstęp wolny.
Miło nam też poinformować, że przedstawiciele Stowarzyszenia Elektryków Polskich zasiadają w Radzie Programowej Targów TRAKO i wraz z wieloma innymi partnerami, wspólnie tworzą aktywny zespół ekspertów mających ambicję i kompetencje do proponowania, a nawet w niektórych obszarach wdrażania przełomowych i innowacyjnych rozwiązań.
TRAKO docenia także zaangażowanie i innowacyjność w branży kolejowej poprzez 13 prestiżowych konkursów. Nagrody te wyróżniają wybitne osiągnięcia w różnych aspektach technologii kolejowej, infrastruktury i odpowiedzialności społecznej. Wśród przyznawanych nagród znajduje się również Medal Prezesa SEP – wyróżnienie uznane za jedno z najbardziej prestiżowych w Polsce w dziedzinie szeroko rozumianej elektryki, przyznawane za szczególnie wyróżniający się produkt będący dziełem polskich inżynierów i techników.
Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia i do udziału w Targach TRAKO.
Redakcja TwS

