Facebook

Newsletter Tydzień w SEP

nr 504 / 13 - 19.10.2025

Newsletter Stowarzyszenia Elektryków Polskich



ROZPOCZĘLIŚMY CYKL SZKOLEŃ I WARSZTATÓW PT.: „MOC I ENERGIA - ŻYCIOWE POTRZEBY CZŁOWIEKA”

21 i 22 października br. w Warszawskim Domu Technika odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu bezpłatnych szkoleń i warsztatów pt.: „Moc i energia - życiowe potrzeby człowieka” organizowanych przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich w ramach zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w obszarze „Nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie” w 2025 r. Szkolenie adresowane jest do młodzieży szkolnej i akademickiej dowolnego profilu kształcenia (ogólne i zawodowe) oraz do młodych pracowników zaczynających swą karierę zawodową z województwa mazowieckiego. Blisko stu uczestników szkolenia powitał sekretarz generalny SEP – Andrzej Werkowski.


Pierwszy dzień szkolenia nt. „Różnych sposobów magazynowania energii” z dyskusją panelową poprowadził mgr inż. Radosław Gutowski, przewodniczący Polskiego Komitetu Elektromobilności i Magazynowania Energii SEP.

W drugim dniu, doc. dr inż. Wojciech Urbański, adiunkt na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, poprowadził szkolenie pt. „Zrozumieć naturę – energia i moc”. Szkolenie również zakończyła dyskusja panelowa. Szkolenie wizytowała Pani inspektor z Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Cykl szkoleń pt.: „Moc i energia - życiowe potrzeby człowieka” ma na celu:

  • podniesienie wiedzy o elektroprosumeryzmie i przyszłości systemów energetycznych;
  • rozwój umiejętności praktycznych, takich jak analiza zużycia energii w gospodarstwach domowych i zarządzanie kosztami energii;
  • kształtowanie postaw proekologicznych i zachęcanie do świadomego korzystania z energii;
  • podkreślenie roli lokalnych społeczności w nowym modelu systemu energetycznego;
  • przybliżenie zagadnień związanych z inteligentnymi systemami zarządzania energią;
  • demonstrację rzeczywistych rozwiązań technologicznych w zakresie odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii.

Kolejne szkolenia odbędą pt.: „Domowe odbiorniki energii – rodzaje, zużycie energii, koszty, efektywność i zarządzanie” oraz „Idea elektroprosumenta w indywidualnym gospodarstwie domowym” odbędą się w przyszłym tygodniu, a cykl szkoleń zakończą warsztaty pt.: „Analiza różnych scenariuszy zarządzania pracą urządzeń elektrycznych w gospodarstwach domowych pod względem zużycia energii i kosztów” w drugiej połowie listopada.

Cykl szkoleniowy zakończy się wydaniem uczestnikom certyfikatów przygotowanych przez Centralny Ośrodek Szkolenia i Wydawnictw SEP.

 

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

#Mazowszepomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka

 

Katarzyna Gut

główny specjalista w Biurze SEP






Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili