Facebook

Newsletter Tydzień w SEP

nr 510 / 17 - 23.11.2025

Newsletter Stowarzyszenia Elektryków Polskich



JUBILEUSZ WYDZIAŁU ELEKTROTECHNIKI I INFORMATYKI POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ

20 listopada 2025 r. w Politechnice Rzeszowskiej odbyły się uroczystości związane z obchodami 60 rocznicy utworzenia Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. Otwarcia uroczystości dokonał JM Rektor prof. dr. hab. inż. Piotr Koszelnik który w krótkich słowach przedstawił historie powstania Wydziału. Następnie głos zabrał Dziekan Wydziału dr. hab. inż. Roman Zajdel, prof. PRz, który zapoznał wszystkich uczestników z osiągnięciami Wydziału na przestrzeni 60 lat istnienia.


Kolejnymi mówcami byli przedstawiciele Wojewody Rzeszowskiego, Marszałka Województwo oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa, którzy podkreślili znaczącą rolę Wydziału Elektrotechniki i Informatyki w kształceniu specjalistycznych kadr, które zasilają przemysł, gospodarkę oraz naukę Rzeszowa i Podkarpacia.

Uroczyste nadanie Tytułu Profesora Honorowego Politechniki Rzeszowskiej uświetniło obchody 60-lecia WEiI. Profesorowie Kazimierz Buczek, Jacek Kluska oraz Adam Kowalski otrzymali z rąk Rektora Honorowe Tytuły.

Ostatnim akcentem obchodów był panel dyskusyjny byłych absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. Absolwenci różnych roczników podzielili się z zebranymi wspomnieniami ze swoich lat studiów, podzielili się opinią w jakim stopniu pobrana nauka wpłynęła na ich życie zawodowe, jakie widzą różnice w dawnym i obecnym sposobie studiowania oraz opowiedzieli wiele ciekawostek i wspomnień z lat młodości.

Oddział Rzeszowski Stowarzyszenia Elektryków Polskich który był patronem tego wydarzenia, możemy być dumni, ponieważ to dwaj nasi członkowie brali udział w panelu dyskusyjnym. Kolega Tomasz Zając jako jeden z młodszych absolwentów oraz kolega Bolesław Pałac najstarszy uczestnik tego panelu. W czasie swojego wystąpienia kolega Bolesław Pałac zaprezentował oryginalne zapisy z arkuszy egzaminacyjnych oraz przedstawił fragmenty swojej pracy magisterskiej.

Całą uroczystość uświetnił występ chóru akademickiego, występ, którego zakończył uroczyste obchody Jubileuszu. Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się szereg dyskusji i rozmów kuluarowych. Czasami były to rozmowy z kolegami, koleżankami i wykładowcami po latach od ostatnich spotkań.

Wydarzeniem towarzyszącym, które odbyło się przed oficjalnymi wydarzeniami było nadanie Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej imienia prof. Włodzimierza Kality, oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej profesorowi.

Opracowanie i zdjęcia: Zbigniew Styczeń






Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili