VIII SYMPOZJUM HISTORIA ELEKTRYKI – ZAPROSZENIE
Szanowni Państwo, podczas VII Sympozjum Historia Elektryki (SHE) w Rzeszowie w 2024 roku, Oddział Radomski im. prof. Włodzimierza Krukowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich został wyróżniony propozycją zorganizowania VIII edycji Sympozjum w Radomiu w roku 2026. VIII Sympozjum Historia Elektryki planowane jest w terminie od 24 do 27 września 2026 roku. Jest to cykliczna konferencja powołana z inicjatywy Centralnej Komisji Historycznej Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Wydarzenie to stało się okazją do utrwalenia i zachowania pamięci o historii elektryki, a także do spotkania i integracji osób interesujących się tą tematyką z instytucji i towarzystw naukowych oraz przemysłu i lokalnych struktur SEP.
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego kol. Wiesław Michalski wraz z prezesem Oddziału Radomskiego SEP kol. Markiem Grzywaczem, serdecznie zapraszają Szanowne Koleżanki i Szanownych Kolegów z Oddziałów, Komitetów, Sekcji, Centralnych Komisji SEP do udziału w VIII SHE oraz do zgłaszania propozycji referatów w zakresie tematyki Seminarium:
- Historia stowarzyszeń technicznych,
- Historia szkolnictwa technicznego i instytutów badawczych,
- Historia energetyki i przemysłu elektrotechnicznego,
- Sylwetki twórców i działaczy SEP i PTETiS,
- Historia wynalazków i rozwiązań technicznych,
- Wyzwania dla polskiej energetyki.
Szczegółowy harmonogram Sympozjum jest jeszcze w przygotowaniu, jednak na stronie internetowej Oddziału Radomskiego SEP https://www.sep.radom.pl/ aktywna jest już zakładka VIII SHE https://www.sep.radom.pl/she2026 gdzie można dokonywać stosownych zgłoszeń.
Prosimy o jak najszersze rozpropagowanie informacji do członków SEP, pracowników instytucji naukowych, szkół wyższych, przemysłu i pasjonatów historii techniki.
Komitet Organizacyjny VIII SHE


