Facebook

Newsletter Tydzień w SEP

nr 510 / 17 - 23.11.2025

Newsletter Stowarzyszenia Elektryków Polskich



XVI TARGI ENERGETYCZNE ENERGETICS W LUBLINIE

W dniach 18 - 20 listopada 2025 roku w Lublinie odbyły się XVI Targi Energetyczne ENERGETICS, podczas których swoje stoisko prezentowało Stowarzyszenie Elektryków Polskich wspólnie z BBJ SEP. W otwarciu Targów brał udział wiceprezes SEP Marek Grzywacz. Prezes Oddziału Lubelskiego SEP Jacek Woźniak zaprosił do współudziału na stoisku SEP młodzież szkolną z Zespołu Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego i Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie. Młodzież ZSEn prezentowała ofertę edukacyjną multimedialną swojej Szkoły.


Zespół Szkół Elektronicznych przedstawił zestaw telewizji przemysłowej i naziemnej. W telewizji przemysłowej przedstawiono możliwości rejestracji sygnałów z kamer cyfrowych. Pokazano możliwości podglądu obrazu z kamer z wykorzystaniem rejestratora, telewizora – jako jeden z kanałów telewizyjnych oraz z telefonu i tabletu. Do transmisji obrazu wykorzystano przewody UTP, światłowód oraz fale radiowe (Wi-Fi). Wykorzystano kamery z różnym stopniem zaawansowania technologicznego, od kamer najmniej zaawansowanych do kamer z technologią PTZ, TiOC i AI.

Stoisko SEP cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających w tym młodzieży szkolnej oraz przedstawicieli innych firm. Wspólna prezentacja była okazją do integracji międzypokoleniowej. Ponadto młodzież szkolna miała możliwość poznawania innowacji na stoiskach wystawców z różnych gałęzi branży elektrycznej.

Targi Energetyczne ENERGETICS to ważne wydarzenie w branży energetycznej w Polsce, których istotą była nie tylko prezentacja nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, ale również wymiana doświadczeń przez specjalistów z całej Polski i zagranicy.

Podczas targów odbyło się wiele interesujących wydarzeń. Odbyło się spotkanie wiceprezesa SEP Marka Grzywacza i prezesa Oddziału Lubelskiego SEP Jacka Woźniaka z prezesem PGE Dystrybucja S.A. Jackiem Drozdem. W dniu 18 listopada odbyło się rozszerzone zebranie Zarządu Oddziału Lubelskiego SEP, w którym uczestniczył wiceprezes SEP Marek Grzywacz, dyrektor BBJ SEP Marcin Ocioszyński oraz prezes zaprzyjaźnionego Oddziału SEP z Białej Podlaskiej kol. Maciej Kuzawski - to już jest lubelska tradycja.

Podczas uroczystej Gali nagrody targowe wręczał wiceprezes SEP Marek Grzywacz.

W tym samym dniu tj. 18 listopada odbyło się Seminarium WEiI PL pod patronatem Oddziału Lubelskiego SEP podczas którego naukowcy z Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej zaprezentowali następujące prelekcje:

  • Laboratorium inteligentnych systemów diagnostycznych w inżynierii wysokonapięciowej LabTech – nowe możliwości badawcze Wydziału,
  • Elektromobilność a supraharmoniczne – stan normalizacji i obserwacje w kontekście zaburzeń przewodzonych,
  • Eliminowanie asymetrii w sieci niskiego napięcia z przyłączonymi mikroinstalacjami fotowoltaicznymi,
  • Diagnostyka samochodowa w aspekcie wprowadzania sztucznej inteligencji.

Moderatorem seminarium był dr inż. Paweł Mazurek, prof. uczelni, Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.

Opracowała: Halina Polanowska

Biuro Oddziału Lubelskiego SEP






Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili