Facebook

Newsletter Tydzień w SEP

nr 522 / 23 - 29.02.2026

Newsletter Stowarzyszenia Elektryków Polskich



WALNE ZGROMADZENIE DELEGATÓW ODDZIAŁU BIAŁOSTOCKIEGO SEP

26 lutego 2026 r. w sali konferencyjnej budynku NOT w Białymstoku odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów Oddziału Białostockiego SEP. Było ono zwieńczeniem kampanii sprawozdawczo-wyborczej w Kołach SEP. Oprócz swych władz, Koła wybrały łącznie 56 delegatów na WZDO 2026. Na obrady przybyło 50 koleżanek i kolegów. Na wstępie delegatów oraz zaproszonych gości powitał dotychczasowy prezes Oddziału Białostockiego SEP kol. Paweł Mytnik.


Na obrady WZDO przybyli m.in.: członek ZG SEP kol. Krzysztof Woliński, prezes Zarządu Rady FSNT NOT w Białymstoku kol. Paweł Mytnik oraz Członkowie Honorowi SEP kol. kol. Mirosław Sosnowski i Krzysztof Woliński. Prowadzenie obrad WZDO 2026 powierzono kol. Jarosławowi Werdoniemu. Przyjęto program obrad, powołano Prezydium i Sekretariat, Komisję mandatowo-skrutacyjną, Komisję wyborczą oraz Komisję uchwał i wniosków. Kolejnym punktem były wystąpienia zaproszonych gości. Owocnych obrad i dobrych wyborów delegatom życzyli: członek ZG SEP kol. Krzysztof Woliński i prezes Zarządu Rady FSNT NOT w Białymstoku kol. Paweł Mytnik. Z kolei prezes Oddziału Białostockiego SEP kol. Paweł Mytnik odczytał listę naszych koleżanek i kolegów, którzy odeszli na zawsze w okresie kadencji 2022-2026, a następnie zebrani chwilą ciszy i zadumy uczcili ich pamięć.

Kolejnym punktem WZDO 2026 było wręczenie wyróżnień honorowych zasłużonym członkom SEP z Oddziału Białostockiego. Wyróżnienia wręczali: członek ZG SEP kol. Krzysztof Woliński oraz Prezes Oddziału Białostockiego SEP kol. Paweł Mytnik. Wyróżnienia otrzymali:

  • Srebrną Odznakę Honorową SEP – kol. Jarosław Androsiuk,
  • Złotą Odznakę Honorową SEP – kol. kol. Grzegorz Dąbrowski, Andrzej Misiukiewicz, Waldemar Potocki, Marek Rygorowicz, Grzegorz Sasinowski,
  • Szafirową Odznakę Honorową SEP – kol. kol. Kazimierz Cywiński, Halina Mroczkowska, Krzysztof Kobyliński.
  • Medal im. prof. Mieczysława Pożaryskiego – kol. kol. Olga Bartuś, Ryszard Kłak, Kazimierz Batruch, Michał Krasowski, Jerzy Lewczyk, Stanisław Tomaszewski.
  • Medal im. inż. Kazimierza Szpotańskiego – kol. Dariusz Szkiłądź,
  • Medal im. prof. Janusza Groszkowskiego – kol. kol. Grzegorz Hołdyński, Paweł Mytnik, Marcin Sulkowski.
  • Medal im. inż. Michała Doliwo-Dobrowolskiego – kol. kol. Łukasz Sokołowski, Jarosław Werdoni, 
  • Medal im. prof. Jana Obrąpalskiego – kol. Marek Łukaszuk,
  • Dyplom Uznania SEP – kol. kol. Jerzy Kołłątaj, Krzysztof Woliński.

Prezes Oddziału Białostockiego SEP kol. Paweł Mytnik omówił sprawozdanie z działalności Oddziału Białostockiego SEP w kadencji 2022-2026. Podkreślił, że uważa, iż Oddział w kadencji 2022-2026 pracował dobrze. Pokrótce odniósł się do wszystkich aspektów działalności Oddziału w mijającej kadencji. Kol. Paweł Mytnik omówił także sytuację w działalności oddziałowych Komisji Kwalifikacyjnych, z których przychody są podstawowym źródłem utrzymania Oddziału. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej Oddziału przedstawił jej członek kol. Andrzej Misiukiewicz, a sprawozdanie z działalności Sądu Koleżeńskiego Oddziału przedstawił jego przewodniczący kol. Michał Krasowski. Zgodnie z wnioskiem Komisji Rewizyjnej delegaci w głosowaniu jawnym udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi Oddziału za kadencję 2022-2026. Prezes Oddziału Białostockiego SEP kol. Paweł Mytnik serdecznie podziękował za pracę społeczną na rzecz SEP członkom ustępującego Zarządu Oddziału, Oddziałowej Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego Oddziału i wręczył okolicznościowe dyplomy.

Kolejnym punktem obrad WZDO 2026 były wybory Prezesa Oddziału na kadencję 2026-2030. Jedynym kandydatem był kol. Jarosław Werdoni. Po rekomendacji udzielonej przez kol. Pawła Mytnika i autoprezentacji przedstawionej przez kandydata, przeprowadzono wybory tajne. W wyniku głosowania delegatów na Prezesa Oddziału Białostockiego SEP został wybrany kol. Jarosław Werdoni, który uzyskał jednomyślne poparcie wszystkich głosujących. W krótkim wystąpieniu nowy Prezes podziękował za okazane tak wielkie zaufanie i zapowiedział kontynuację dotychczasowej działalności Oddziału oraz podjęcie działań mających na celu polepszenie wyników finansowych Oddziału, przyciągnięcie do działalności w SEP absolwentów Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, którzy byli działaczami Koła studenckiego SEP, współpracę ze szkołami i uczelniami oraz z PTETiS i Radą FSNT NOT w Białymstoku. W głosowaniu jawnym delegaci ustalili, że w kadencji 2026-2030 Zarząd Oddziału ponownie będzie liczył 15 członków, a Komisja Rewizyjna Oddziału i Sąd Koleżeński Oddziału po 3 członków. Następnie przewodniczący Komisji Wyborczej kol. Ryszard Kłak dokonał prezentacji sylwetek zgłoszonych kandydatów do Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego i na delegatów na XLI WZD SEP we Wrocławiu, a potem przeprowadzono wybory tajne. W trakcie oczekiwania na policzenie głosów dyskutowano nad problemami stowarzyszenia i Oddziału. W wyniku wyborów wybrano nowy Zarząd Oddziału. Komisję Rewizyjną Oddziału, Sąd Koleżeński Oddziału oraz delegatów na XLI Walny Zjazd Delegatów SEP we Wrocławiu. Członkami Zarządu Oddziału Białostockiego SEP zostali kol. kol. Jarosław Androsiuk, Kazimierz Batruch, Grzegorz Dąbrowski, Jarosław Dzięgielewski, Grzegorz Hołdyński, Ryszard Kłak, Krzysztof Kobyliński, Marek Łukaszuk, Paweł Mytnik, Bogumiła Pawluk, Grzegorz Sasinowski, Marcin Sulkowski, Stanisław Tomaszewski, Krzysztof Woliński, Bartłomiej Żywolewski. WZDO 2026 nie przyjęło żadnych uchwał, gdyż do Komisji Uchwał i Wniosków nie wpłynęły żadne wnioski i projekty uchwał. Obrady Walnego Zgromadzenia Oddziału zamknął prowadzący kol. Jarosław Werdoni, życząc wszystkim, a zwłaszcza nowym władzom Oddziału, owocnej działalności w SEP.

 

opracowanie: Paweł Mytnik O. Białostocki SEP

zdjęcia: Małgorzata Bernatowska-Kierejczuk






Newsletter

Zapisz się za darmo i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami

z subskrybcji możesz zrezygnować w dowolnej chwili